آزمون – آزمایش اخبار ممنوع شایعات خبر

آزمون – آزمایش: اخبار ممنوع شایعات خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تلویزیون به مکعب خالی تبدیل می‌شود اگر… / پانته‌آ بهرام

پانته‌آ بهرام به تاثیر محدود شدن ظرفیت‌های تلویزیون بر مخاطب اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌هایی که در تلویزیون وجود دارد بسیار زیاد است ولی زمانی که این ظرفیت محدود می

تلویزیون به مکعب خالی تبدیل می‌شود اگر... / پانته‌آ بهرام

پانته آ بهرام: تلویزیون به مکعب خالی تبدیل می شود اگر…

عبارات مهم : تئاتر

پانته آ بهرام به تاثیر محدود شدن ظرفیت های تلویزیون بر مخاطب اشاره کرد و گفت: ظرفیت هایی که در تلویزیون وجود دارد بسیار زیاد است ولی زمانی که این ظرفیت محدود می شود، مخاطب از دست می رود و افراد حرفه ای که در حوزه تلویزیون هستند، زیاد فاصله می گیرند.

این بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگویی با ایسنا که در پشت صحنه برنامه «من و شما» انجام شد، به اوضاع تلویزیون در این سال ها اشاره و بیان کرد: اوضاع تلویزیون بدتر شده است و این مساله واقعا غم انگیز هست. در گذشته شرایط راحت تر و آزادانه تری جهت گزینش موضوع، اجرا و غیره داشتیم ولی در حال حاضر مطالب عجیبی می شنویم؛ مانند قوانینی که می گوید نقش مثبت مرد باید حتما ریش داشته باشد و نقش مثبت زن چادری باشد. این یک تصویر اشتباه است و تلویزیونی هم که به هر علت به ارایه تصویر اشتباه متهم می شود و می خواهد از خود دفاع کند، باید حداقل یک جای دفاع بگذارد. همچنین جهت من که از تلویزیون شروع کردم، جای دفاع بگذارد و فرصتی به من بدهد که بتوانم بگویم که به آن شکل که دیگران می گویند، نیست.

بهرام ادامه داد: در این شرایط مردم از من به عنوان بازیگر توقع دارند و من را آدم متظاهری می پندارند، در حالی که مسئله از من نیست، مسئله از قوانین تلویزیون هست. چطور ممکن است به مردم این باور را بدهیم که ریش داشتن حتما به معنای مثبت بودن هست. آیا مردم را به افرادی که از روی ظاهر آدم ها راجع به آنها قضاوت می کنند، تبدیل می کنیم. با این کار نمی توان مردم را تطهیر کرد. بدی و خوبی در درون آدم هاست؛ نه ظاهر آن ها.

تلویزیون به مکعب خالی تبدیل می‌شود اگر… / پانته‌آ بهرام

او در ادامه به بازگشت خود به تلویزیون اشاره کرد و گفت: زمانی که بعد از چندین سال به تلویزیون برمی گردم و سر چنین ماجراهایی چالش ایجاد می شود، غم دنیا در دلم می نشیند. ظرفیت هایی که در تلویزیون وجود دارد، بسیار زیاد هست. ولی زمانی که این ظرفیت محدود می شود، مخاطب از دست می رود و افراد حرفه ای که در حوزه تلویزیون هستند زیاد فاصله می گیرند؛ بنابراین تلویزیون به یک مکعب خالی تبدیل خواهد شد و حیف است این گونه شود؛ چراکه تلویزیون در دسترس ترین مدیوم جهت مردم است.

بهرام اضافه کرد: به جای اینکه اینترنت را فیلتر کنیم، باید فضای آزاد را تقویت کنیم. این مساله را سال هاست که می گوییم ولی نمی دانم آیا این اتفاق نمی افتد. مسؤولان عوض می شوند و افراد جدیدی روی کار می آیند ولی سلیقه ی آن ها تکراری است.

پانته‌آ بهرام به تاثیر محدود شدن ظرفیت‌های تلویزیون بر مخاطب اشاره کرد و گفت: ظرفیت‌هایی که در تلویزیون وجود دارد بسیار زیاد است ولی زمانی که این ظرفیت محدود می

این بازیگر سینما و تلویزیون به دلایل دوری خود از تلویزیون اشاره و بیان کرد: یکی از دلایل من جهت دوری از تلویزیون همین مساله است و همین که بودجه ای وجود ندارد و نمی توانیم کاری تولید کنیم. در واقع آمار و ارقام با هم نمی خواند. در یک پروژه بازی می کنی و باید ببینی که شبکه پولت را پرداخت می کند یا نه. حتی این حرف ها که می زنم تا حدی تکراری است که مرا ناراحت می کند، هیچ حرف تازه ای ندارم که بگویم و سال هاست که این حرف ها زده می شود. این سیستم بزرگ به ناجی بزرگی هم نیاز دارد یا حتی به چندین ناجی تا بتوانند به سرپا شدن تلویزیون کمک کنند.

او ادامه می دهد: نباید کاری کنیم که مردم از غیرواقع به دروغ پناه ببرند. این حرف من به این معناست که الزاما شبکه های مجازی و خارج از کشور عزیزمان ایران راستگو نیستند و از دروغ به دروغ پناه بردن فاجعه ترین اتفاق بشری و اخلاقی است که ممکن است رخ دهد.

بهرام راجع به وظیفه تلویزیون در قبال تئاتر هم می گوید: من از تلویزیون در قبال تئاتر هیچ توقعی ندارم. تلویزیون اگر دست از سر تئاتر بردارد و بگذارد کار خود را انجام دهد و هیچ کاری نکند، بهتر است.

تلویزیون به مکعب خالی تبدیل می‌شود اگر… / پانته‌آ بهرام

واژه های کلیدی: تئاتر | تبدیل | بازیگر | تلویزیون | تلویزیون | پانته آ بهرام | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz