آزمون – آزمایش اخبار ممنوع شایعات خبر

آزمون – آزمایش: اخبار ممنوع شایعات خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «بادیگاردسلبریتی» شغل پردرآمدی است؟

مردان درشت هیکل، قدبلند، با لباس های یکدست و گوشی در گوش که هنگامی که با آنها روبه رو می شوی به قاعده یک دیوار بزرگ جلوی چشمانت را می گیرند. اینها مشخصات کسانی

«بادیگاردسلبریتی» شغل پردرآمدی است؟

«بادیگاردسلبریتی» شغل پردرآمدی است؟

عبارات مهم : استخدام

مردان درشت هیکل، قدبلند، با لباس های یکدست و گوشی در گوش که هنگامی که با آنها روبه رو می شوی به قاعده یک دیوار بزرگ جلوی چشمانت را می گیرند. اینها مشخصات کسانی است که کمابیش نگاه هایمان به دیدنشان در مراسم های بزرگ و محفل های پروپیمان عادت کرده است و ما آنها را با اسم های مختلفی مثل بادیگارد، حفاظت، تشریفات و … می شناسیم. البته از قدیم الایام شخصیت های کشوری و لشکری محافظ داشته اند، محافظانی که تا همین چند سال پیش ظاهرشان چندان از بین بقیه همراهان یک شخصیت مهم قابل تشخیص نبود، ولی الان نه فقط ظاهر آنها کاملا متفاوت شده، بلکه شخصیتی که از آن محافظت می کنند هم عوض کردن زیادی کرده هست، حالا سلبریتی ها از بازیگر گرفته تا فوتبالیست ها و حتی شاخ های مجازی هم جهت خودشان بادیگارد استخدام می کنند، موضوعی که مدیر پلیس پیشگیری به آن تصویر العمل نشان داده و گفته: «پلیس و نیروی انتظامی هیچ مجوزی جهت محافظت شخصی از افراد یا فعالیت بادیگاردها صادر نکرده و نه تنها پلیس، بلکه قانون نیز چنین اجازه ای را نداده است.» با وجود این حرف ها بعید به نظر می رسد که بتوان بازار محافظت از اشخاص مشهور را جمع کرد.

«بادیگاردسلبریتی» شغل پردرآمدی است؟

امیرحسین سیف که ادعا می کند ١٢ سال است از سلبریتی ها محافظت می کند، بعد از شنیدن صحبت های …. برآشفته می شود. او به «شهروند» می گوید: «اصلا مگر این کار مجوز مورد نیاز داشت که حالا می گویند مجوز نداده ایم و نمی دهیم؟ مگر استخدام افراد جهت کارهایی که منافاتی با قانونی ندارد، مجوز می خواهد؟ اصلا یک نفر می خواهد به من پول بدهد که کنارش راه بروم تا با قدوهیکل و ظاهر من پز بدهد! کسی نمی تواند دخالت کند.»

سیف ترجیح می دهد در مورد این که تا به حال محافظ چه کسانی بوده، سکوت کند تا به قول خودش شر نشود، ولی می گوید: «تا به حال حداقل در تیم حفاظت ٩ بازیگر متفاوت بوده ام. حساب افراد دولتی و نظامی جداست، محافظان آنها که اتفاقا یکی دوتایشان به عنوان شاگرد به کلوب من می آمدند، خیلی گیر و گرفت دارند و باید از ابعاد متفاوت مناسب باشند، ولی جهت اشخاص مشهور همین که قدوهیکل مناسب داشته باشی و کارت را بلد باشی، کافی است.»

او تاکید می کند که شغل مهم اش مربیگری بدنسازی است و حفاظت از صورت ها را به عنوان کار جانبی انجام می دهد، به همین علت هم تا به حال به صورت تمام وقت محافظ کسی نبوده هست، ولی هیچ کدام از بادیگاردهایی که می شناسد، کمتر از ٦ میلیون نمی گیرند. می گوید: «این کمترین دستمزد است و رقم حقوق بادیگاردها ممکن است به ١٠میلیون هم برسد، چون زندگی بادیگاردها خرجش زیاد هست؛ از هزینه بدنسازی و مکمل گرفته تا لباس و قیافه. از طرفی کسانی که می خواهند حقوق ماهانه بدهند، کار زیادی از آدم می کشند. اصلا من جهت همین بادیگارد ثابت و حقوق بگیر کسی نمی شوم و زیاد موردی کار می کنم، البته مشتری های ثابتی هم دارم که فقط به من زنگ می زنند.»

به گفته سیف قیمت محافظت موردی از اشخاص مشهور هم چیزی بین ٥٠٠ هزار تومان تا یک میلیون متغیر است و بستگی به زمانی که از فرد می گیرد و حساسیت مراسمی دارد که فرد باید همراهی شود.

مردان درشت هیکل، قدبلند، با لباس های یکدست و گوشی در گوش که هنگامی که با آنها روبه رو می شوی به قاعده یک دیوار بزرگ جلوی چشمانت را می گیرند. اینها مشخصات کسانی

سیف در مورد این که اصلا محافظت از اشخاص مشهور چه ضرورتی دارد، می گوید: «به هر حال در دنیای الان که حاشیه های زندگی صورت ها زیاد است ممکن دشمنی هایی هم وجود داشته باشد. بحث آدم ربایی هم مطرح هست، تا جایی که خانواده های ثروتمند جهت فرزند هایشان هم محافظ استخدام می کنند تا گروگانگیری پیش نیاید. از طرفی اشخاص مشهور در شأن خودشان نمی بینند که مردم را کنار بزنند و به کارشان برسند و یک نفر باید این کار را انجام بدهد. مردم هم در مواردی رعایت نمی کنند و چنان به آدم های معروف می چسبند که جدا کردنشان کار هرکسی نیست.»

روزنامه شهروند

واژه های کلیدی: استخدام | بادیگارد | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz