آزمون – آزمایش اخبار ممنوع شایعات خبر

آزمون – آزمایش: اخبار ممنوع شایعات خبر زیر ذره بین

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کشورهای دوست آمریکا نیز این کشور را &quot/ می‌دانند ، شیطان&quot، لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن امام خمینی که آمریکا را شیطان بزرگ نامید گفت که آن وقت کسی شاید این را باور نمی‌کرد ولی حالا بعد از گذشت بیش از ۳۰ سا

کشورهای دوست آمریکا نیز این کشور را &quot/ می‌دانند ، شیطان&quot، لاریجانی

لاریجانی: کشورهای دوست آمریکا نیز این کشور را "شیطان" می دانند

عبارات مهم : اسلام

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن امام خمینی که آمریکا را شیطان بزرگ نامید گفت که آن وقت کسی شاید این را باور نمی کرد ولی حالا بعد از گذشت بیش از ۳۰ سال این حرف از کشورهای دوست آمریکا هم شنیده می شود.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در همایش بزرگداشت چهلمین سالگرد شهادت آیت الله سیدمصطفی خمینی، گفت: جهت نسل امروز انقلاب ضرورت داشت با این شخصیت مهم تاریخ انقلاب آشنایی پیدا کنند.

کشورهای دوست آمریکا نیز این کشور را &quot/ می‌دانند ، شیطان&quot، لاریجانی

وی یادآور شد: در تماسی که چند روز قبل سیدحسن آقا با بنده داشتند، گفتند چنین بزرگداشتی 20 سال قبل جهت حاج سیدمصطفی برگزار شد در حالیکه باید سریعتر از اینها چنین بزرگداشتی برگزار می شد تا ابعاد شخصیتی، علمی و سلوک سیاسی و مجاهدانه ایشان جهت جامعه روشن می شد.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شخصیت آیت الله سیدمصطفی خمینی یک شخصیت آب دیده ای بود. جمله «مصطفی امید آینده اسلام بود» امام خمینی (ره) حرف بزرگی بود. ایشان چه در مورد دشمن های و چه در مورد دوستان انقلاب هرگز غلو و تعارف نمی کردند. در این جمله امام نیز معنایی نهفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن امام خمینی که آمریکا را شیطان بزرگ نامید گفت که آن وقت کسی شاید این را باور نمی‌کرد ولی حالا بعد از گذشت بیش از ۳۰ سا

بنده در سخنان قبل و بعد از پیروزی انقلاب امام خمینی تامل کردم و مشاهده کردم سخنان امام و گزینش واژگان به وسیله ایشان با دقت انجام می شد. سنگین ترین جمله ایشان جمله «آمریکا شیطان بزرگ است» بود که شاید آن وقت کسی این مساله را باور نمی کرد. یکی از روسای کشورهای مرتبط با آمریکا در جلسه ای که اخیرا در سن پترزبورگ داشتم به بنده گفت «آمریکایی ها شیطان هستند». همان جا یاد جمله سی و اندی سال قبل امام خمینی (ره) افتادم.

وی ادامه داد: شاملو نیز در کتاب آیدا که به وسیله همکارش گردآوری شده است است مصاحبه ای با یکی از نشریات غربی داشت که در آن مصاحبه نیم ساعت در خصوص بدی ها و شرارت های آمریکا سخن گفته است.

لاریجانی با طرح این مساله که چه خصوصیاتی در رهبران صدر انقلاب اسلامی بود که امام خمینی (ره) آن جمله معروف را بیان کردند، افزود: به نظر بنده یکی از این رهبران صدر انقلاب که به شهادت رسیدند و از حواریون امام بودند و مثل خود امام فدایی اسلام شدند، آیت الله سیدمصطفی خمینی بودند. سکوت و گذشت رهبران صدر انقلاب موجب استمرار یافتن راه انقلاب شد. در خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی ذکر شده است است که «وقتی آخر جنگ شد خدمت امام رفتم و عرض کردم حاضرم خاتمه جنگ را اعلام کنم و شما من را محاکمه کنید امام بزرگواری کردند و خودشان این عنوان را به جان خریدند و آن جمله معروف را بیان کردند».

کشورهای دوست آمریکا نیز این کشور را &quot/ می‌دانند ، شیطان&quot، لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آیت الله سیدمصطفی خمینی و مرحوم حاج احمدآقا خمینی در پشت صحنه انقلاب نخواستند دیده شوند در حالیکه خیلی از پرسشها را ساده، سهل و ساده می کردند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهید بهشتی نیز از جمله یاران صدر انقلاب بود که آماج تلخ ترین تهمت ها و توهین ها چه از سوی بنی صدر و یارانش و چه از سوی طرفداران انقلاب و یاران ولایت فقیه قرار گرفت. توهین هایی نظیر انحصارطلب، دیکتاتور و راست پوتین از جمله تهمت ها و توهین هایی بودند که به ایشان زدند ولی آیا ایشان پای انقلاب ایستاد، ایشان آبروی خود را فدای انقلاب و اسلام کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سخن امام خمینی که آمریکا را شیطان بزرگ نامید گفت که آن وقت کسی شاید این را باور نمی‌کرد ولی حالا بعد از گذشت بیش از ۳۰ سا

وی با بیان اینکه حکومت کردن فدایی می خواهد، ادامه داد: یک نهضت هنگامی که زنده است که اینگونه فدایی های بابصیرت داشته باشد. شاخصه دوم یاران صدر انقلاب حفظ وجاهت روحانیت بود. کشمکش هایی در ابتدای انقلاب در میان بود و مباحثی مثل اسلام صفوی و اسلام علوی مطرح می شد که مناقشاتی را در کشور به وجود آورده بود. امام بعد از شهادت حاج مصطفی در سال 56 گفتند «از ابتدای عصر اسلام تاکنون اطلاعات اجمالی در اختیار ماست و این روحانیون به خاص روحانیون شیعه بودند که با زحمت های طاقت فرسایشان اسلام را حفظ کردند».

نماینده مردم قم ادامه داد: امام اعتقاد بودند «اگر بخواهیم اسلام در کشور پابرجا باشد باید فقه جواهری زنده باشد و روحانیون باید نگهدار آن باشند». پایداری ما امروز روی اصالت حرکت امام است که موجب حفظ انقلاب شد.

کشورهای دوست آمریکا نیز این کشور را &quot/ می‌دانند ، شیطان&quot، لاریجانی

لاریجانی دینداری منبعث از عقلانیت را از پایه های تفکر یاران امام برشمرد و افزود: هنگامی که فکر یاران مهم امام به خاص شهید سیدمصطفی خمینی، شهید بهشتی و شهید مطهری را می بینیم مشاهده می کنیم قرائتی از دین را قبول داشتند که در آن پایه هایی از عقلانیت وجود دارد که این مساله بسیار حائز اهمیت است آیا که موجب بسط فرهنگی در جامعه می شود که مبنای آن عقلانیت است آن هم در شرایطی که در برابر این تفکر، روش و تفکر احساسی و زودگذر حاکم بود.

وی ادامه داد: جامعه ای که تفکر دینی آن بر مبنای عقلانیت و فلسفه نباشد یا دچار تحجر می شود یا دچار التهاب. نمونه آن وهابیت و داعشی گری است که سطحی ترین برداشت احساسی و غیرعقلایی از دین دارند.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در فلسفه اسلامی هیچ وقت بین عقل و وحی آنطور که در غرب مطرح می شود مغایرت و تقابل وجود نداشته هست. این دقت نظر فلسفی در نوشتار و تفکر حاج آقا مصطفی به خوبی قابل مشاهده است.

لاریجانی متذکر شد: اگر روحیه حماسی در بستر عقلانیت پرورش نیابد هر چند که احساس و اغراض زودگذر ایجاد می شود ولی به منافع ملی لطمه می زند.

وی در آخر ابراز امیدواری کرد: این نشست ها به توسعه اندیشه و مسلک امام خمینی (ره) کمک کرده به نحوی که نهضت و مسلک ایشان جهت استمرار و حفظ انقلاب به جامعه شناسانده شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: حفظ مجموعه این مسلک و نهضت مهم است.

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | آمریکا | انقلاب | آمریکایی | لاریجانی | امام خمینی | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz